HomeДЕНЕШНАСветНова експлозија во Истанбул, четворица се повредени

Нова експлозија во Истанбул, четворица се повредени

Најмалку четири лица биле повредени доцна синоќа при експлозија во Истанбул. Според медиумите, експлозивната направа била поставена на автомобил паркиран на надвозник во истанбулската област Малтепе.

Повредените биле хоспитализирани и се во сериозна состојба. Безбедносните сили го блокирале мостот за движење веднаш по силната експлозија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com