HomeДЕНЕШНАРегионНиколиќ ќе се кандидира и наредната година, бидејќи му бил потребен на Вучиќ

Николиќ ќе се кандидира и наредната година, бидејќи му бил потребен на Вучиќ

Томислав Николиќ кој е Претседател на Србија кажа дека ќе се кандидира на претседателските избори наредната година бидејќи и понатаму му е потребен на премиерот Александар Вучиќ.

Тој напомена дека му е потребна помош на Вучиќ и изрази уверување дека премиерот за три или четири години ќе може да владее и без неговата поддршка.

Николиќ кажа и дека до крајот на мандатот би можел да соработува и со некоја друга влада, но бидејќи тоа би било „пекол за Србија“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com