HomeДЕНЕШНАСветНикола Саркози го впери прстот во владата за масакрот во Ница

Никола Саркози го впери прстот во владата за масакрот во Ница

Контроверзниот екс претседател на Франција, Никола Саркози ја префрли вината за големиот масакр во Ница на товар на француската влада која потфрила во спречување на нападот.

Саркози истовремено понуди неколку строги мерки како протерување на радикални исламисти кои се поврзани со терористички организација, поставување на електронски направи за следење на лицата кои се со потенцијален ризик од радикализација, како и уверување на јавноста дека Франција ќе ја добие војната против тероризмот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com