HomeДЕНЕШНАНе очекува сончев и топол викенд

Не очекува сончев и топол викенд

Опуштете се, метеоролозите не најавуваат дожд за овој викенд. Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.
Температурата ќе достигне до 30 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com