HomeДЕНЕШНАНе излегувајте без чадор

Не излегувајте без чадор

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмотевици особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 11 до 16, а дневната од 20 до 28 степени.

Во Скопје, слично време со утринска температура до 14 и со дневна до 26 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com