HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНесудените сватови ги нападнале со нож и палка

Несудените сватови ги нападнале со нож и палка

По раскинувањето на веридбата во куќата на О.Ш (1956)) дошле несудените сватови татко и син кои го нападнале сопственикот со нож и палка и му наненле шест убоди со нож во пределот на градите и стомакот. Нападнат е и неговиот син М.Ш (86) од страна на Р.Р.(1962) и И.Р.(1996) кои му нанеле посекотина на ногата. Избодениот татко е итно пренесен на ургентниот центар во Скопје и се наоѓа во животна опасност.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com