HomeДЕНЕШНАНестабилно, но топло време

Нестабилно, но топло време

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од 12 до 20 степени, а дневните од 27 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 34 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com