HomeДЕНЕШНАРегионНесреќа на излезот од Загреб – едно лице загинато, две се тешко повредени

Несреќа на излезот од Загреб – едно лице загинато, две се тешко повредени

 

Страшна несреќата се случила денеска околу 16часот и 45 минути на излез од Загреб, кога авотомобил марка „пикап“ налетал на дрво помеѓу двете ленти и повеќе пати се превртувал со што навлегол во спротивна насока на улицата.

Според досегашните информации, за жал едно лица починало на лице место, додека другите две се тешко повредени. Несреќниот патник паднал на другиот автомобил кој се движел за пат накај Риека, па починал од ударот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com