HomeДЕНЕШНАРегионНесреќа на Егзит: Две девојки повредени

Несреќа на Егзит: Две девојки повредени

Две девојки Т.Ј. (20) и Т.Ж. (23) се повредени по пад од ограда на Петроварадинската тврдина, за време на фестивалот Егзит. Несреќата се случила вчера вечер. Т.Ј. се здобила со тешки телесни повредени и е пренесена на Клиниката за ортопедија додека Т.Ж. се здобила со полесни телесни повреди и по укажаната лекарска помош е пуштена на домашно лекување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com