HomeДЕНЕШНАСкопјеНепознат сторител каменувал автобус на ЈСП, нема повредени

Непознат сторител каменувал автобус на ЈСП, нема повредени

Триесет минути по полноќ, во ПС Ѓорче Петров, Т.С. (47) од Скопје пријавил дека претходно во 23:00 часот истата вечер, движејќи се со автобус „јутонг“ на ЈСП-Скопје на релација од Автокоманда кон с.Сарај, поточно на ул.„Борис Сарафов“, непознат сторител извршил оштетување на автобусот во долниот и горниот дел. Насилникот со фрлање на камења искршил повеќе стакла од автобусот и веднаш го напуштил местото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com