HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНема трага од исчезнатата кумановка

Нема трага од исчезнатата кумановка

Седумдесет и едногодишна жена од Куманово се води за исчезната и нејзиното семејство активно ја бара, но засега безуспешно.

Последен пат жената била видена завчера околу 22 часот кога се движела по улицата „Тоде Думба“ кон населбата Гоце Делчев. Има кратка смеѓа кратка коса со средна височина, а најверојатно била облечена во сина блуза или пижами.

Семејството апелира доколку некој има информации да ги пријави на телефонскиот број 078 334 953.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com