HomeДЕНЕШНАПолитикаНема притвор за Бошковски во „Ровер“, кој ќе го пушти од Идризово

Нема притвор за Бошковски во „Ровер“, кој ќе го пушти од Идризово

Љубе Бошковски ја делумно ја одлежа затворска казна за случајот „Кампања“ и неговите адвокати бараат веднаш да биде ослободен од Идризово бидејќи има законски можности за предвремен отпуст, а исто така за вториот случај „Ровер“ за кој се товари за прикривање и помагање на нарачано убиство судијата не му одредил мерка притвор.

Токму затоа неговите поддржувачи бараат од Живко Пејковски, директор на затворот Идризово, веднаш да го потпише неговото ослободување. Доколку Пејковски стравува за обезбедување на Бошковски за случајот „Ровер“ тогаш треба да знае дека истражниот затвор е всушност во Шутка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com