HomeДЕНЕШНАСкопје(Обновено)Нема мир за скопјани: Уште еден земјотрес вечерва од 4,8 степени

(Обновено)Нема мир за скопјани: Уште еден земјотрес вечерва од 4,8 степени

Уште еден земјотрес вечерва во 19:53 часот повторно го здрма Скопје. Овој пат со јачина од 4.8 степени по рихтеровата скала и длабочина од 5 километри. Епицентарот е на 4 километри од Скопје, некаде помеѓу Бутел и Железара. Жителите на главниот град веќе се многу исплашени и на секој потрес излегуваат на улиците.

Корекција: Според последните мерења направена е исправка и јачината на земјотресот е 4 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com