HomeГИГА БАЈТСмартфонНема да ви се верува кој е најпродаван смартфон!

Нема да ви се верува кој е најпродаван смартфон!

За изминатите три месеци до врвот во мобилната индустрија стигнал бренд за кој повеќето од вас најверојатно никогаш не чуле. Ќе се изненадите кога ќе дознаете дека ниту Samsung, Apple или Xiaomi не успеале да продадат толку скапи смартфони како Oppo брендот кој излегува од сенка и продал 2 милиона примерока од моделот R9.

oppo-r9

Oppo R9 се проби со цена до 500 долари, а за тие пари нуди 5.5 инчен Full HD дисплеј, осум-јадрен Mediatek MT6755 Helio P10 процесор, 4 GB RAM, 64 GB меморија, 13 мегапикселна камера и батерија со капацитет од 2850 mAh.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com