HomeДЕНЕШНАПолитикаНедела ден за одмор, нема протести и контра-протести

Недела ден за одмор, нема протести и контра-протести


Граѓанското движење „Протестирам“ објави дека денес не повикува на протест со оглед дека е е недела и можеби единствен ден за одмор на многумина, па затоа подобро е да се направи пауза за регенирање на силите за од утре повторно да се излезе на улиците низ Скопје и останатите градови кои ќе го приватат повикот за демонстрации.
Исто така нема најави ниту за контра-протести на ГДОМ кои да постетиме дека вчера не се одржаа и тотално потфрлија во самоуверените најави дека секој ден ќе протестираат против СДСМ, како и дека ќе ја „бранат“ Македонија од хулиганите, предавниците и Соросоидите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com