HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНевремето зема уште една жртва: Почина старец од заболување

Невремето зема уште една жртва: Почина старец од заболување

Почина 88-годишен жител на Сингелиќ како последица на тешка инфекција на белите дробови откако бил пронајден во дворот речиси мртов по големото невреме што го погоди овој дел од скопскиот реон на 6 август. Покуќнината на семејството Амети е целосно уништена, а во куќата се уште има кал и вода. Од надлежните, единствени што го посетиле ова семејство се членовите на Комисијата за проценка на штетите, истакнал синот на починатиот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com