HomeФЕР ПЛЕЈФудбалНа денешен ден- Првиот професионален гол на Герет Бејл, и тоа каков! (ВИДЕО)

На денешен ден- Првиот професионален гол на Герет Бејл, и тоа каков! (ВИДЕО)

Погледнете го фантастичниот погодок кој го постигна Герет Бејл на денешен ден пред точно десет години во дресот на Саутемптон, а тоа беше и неговиот прв професинален погодок во кариерата. Тоа се случи на натпреварот против Дерби Каунти.

Во продолжение уживајте во одличниот погодок на Бејл, по кој веќе никој не се сомневаше во неговите способности.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com