HomeГИГА БАЈТСмартфонНајдобрите 5 апликации за следење на Евро 2016

Најдобрите 5 апликации за следење на Евро 2016

Светскиот Европски Шампионат во фудбалот EURO 2016 започнува денес, што е голема работа за фудбалските фанови. Битката започнува денес, на 10 јуни, на овој спортски спектакл ќе се соочат 24 тимови од Европа во 51 меч, за да се види кој е најдобар на стариот континент. Ако сакате да бидете во тек со секој детал за натпреварите, ви ги нудиме петте најдобри апликации за Android и iOS мобилните оперативни системи од Euro 2016.

uefa_euro_2016_app-720x720

UEFA EURO 2016 Official App – Бесплатно достапна за Android и iOS

Оваа апликација е добро место да се започне следењето на натпреварите. Овде имате информации за сите 552 играчи во Франција, детали за секојa позиција и резултатите. Може да ја подесите апликацијата да следи одреден тим и може да гледате статистички податоци споредбено со други резултати додека го гледате натпреварот.

onefootball-720x720

Onefootball – Бесплатно достапна за Android и iOS.

Оваа апликација служи за следење на резултатите во секоја секунда за фудбалот во Франција летово.

euro_2016-720x720

Euro 2016 – Само за Android

Добро изработена едноставна апликација, лесна за користење со сите потребни информации.

ufl-720x720

UFL – Бесплатно достапна за Android и iOS.

Оваа апликација е специфична за фанови што сакаат да бидат во тек со акцијата. Може да одберете двајца играчи пред да почне натпреварот и да заработите поени во реално време, во однос на тоа како добро ќе одиграат тие. Може да гледате како типувале и другите корисници.

stats_zone-720x720

Stats Zone: Football – Бесплатно достапна за Android и iOS.

За да бидете во тек со најновите резултати, преземете ја оваа апликација, со која можете да гледате и забавени видео анимации доколку сакате да анализирате одредена акција кога се дава гол и слично.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com