HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНајдена мртва жена во стан во Скопје

Најдена мртва жена во стан во Скопје

Вчера, околу 15 часот од екипа на Итната медицинска помош Скопје било пријавено дека на улицата „Михаил и Ефтихиј“ во Скопје било пронајдена 53-годишната Милица М, која веќе била починала. Според кажувањата жената во станот живеела како подстанар. Лекарот кој ја прегледал констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Инаку, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје, а телото на почината било предадено на обдукција која ќе покаже како настапила смртта.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com