HomeДЕНЕШНАСветНајбрзиот човек на планетата дома го чека вистинска убавица! (ФОТО)

Најбрзиот човек на планетата дома го чека вистинска убавица! (ФОТО)

Човекот кој влезе во аналите на атлетиката, Јусеин Болт, не е еден од оние кои се фали со својот приватен живот. Многу малку знаат дека кога најбрзиот човек на планетата ги напушта атлетските стадиони и се враќа дома во Јамајка, го чека вистинска убавица. Се работи за девојката по име Кеси Бенет, со која за прв пат во јавноста Болт беше виден во април, а пред неколку дена откри дека тие се пар.

Kesi-1

И покрај големиот труд на новинарите да дознаат што е можно повеќе за приватниот живот на Болт, спринтерот од Јамајка секогаш одбива да зборува за своите лични работи.

Kesi-2

Сепак, тој уште во јануари откри дека е во врска со девојка од Јамајка веќе една година, но тогаш одби да го каже нејзиното име.

Kesi-3

Покрај тоа што е убава, атрактивна и има стил, Кеси секогаш преку социјалните мрежи му испраќа поддршка на Јусеин Болт.

Bolt

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com