HomeДЕНЕШНАПолитикаНајавениот протест е откажан дури има акции за собирање донации

Најавениот протест е откажан дури има акции за собирање донации

Најавениот протест за денес во 19 часот пред бараките на Град Скопје за поддршка на настраданите од невремето, како и за барање одговорност од властите е откажан, соопштија од Плоштад Слобода. Причината за тоа е одржување на добротворен настан во Коцепт 37 каде ќе се собираат средства за настраданите од поплавите, па одржувањето на евентуален протест ќе следи понатаму.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com