HomeДЕНЕШНАСветНапад во Белгија: Двајца полицајци повредени со мачета, напаѓачот застрелан

Напад во Белгија: Двајца полицајци повредени со мачета, напаѓачот застрелан

Страв низ Европа. Двајца полицајци биле повредени во напад на човек со мачета во близина на полициска станица во белгискиот град Шарлероа, јавија белгиските медиуми. Напаѓачот, кој при нападот извикувал „Алах акбар“ бил застрелан од друг полицаец, јавуваат извори од полицијата.

Според првичните информации повредите што ги добиле двајцата полицајци биле доста сериозни. Полицијата веднаш ја затворила целата област околу местото каде што се слуичил нападот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com