HomeДЕНЕШНАРепубликаНаездата на туристи го блокираше Охридското крајбрежје

Наездата на туристи го блокираше Охридското крајбрежје

Илинденските празници се период кога во Охрид традиционално има најголем број на домашни и странски туристи, па токму затоа целосно е блокиран патот на Охридското крајбрежје од Градиште до центарот на градот при што се патува и повеќе од два часа. Огромната колона на возила не е ништо ниво и може да се види речиси секоја година во овој период.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com