HomeАНТИСТРЕСШтосноНад Сибир се појавил облак во облик на нуклеарна печурка! (ФОТО)

Над Сибир се појавил облак во облик на нуклеарна печурка! (ФОТО)

Голем облак во облик на печурка, кој наликува на нуклеарна експлозија, се појавил над сибирската област Кемерово, предизвикувајќи паника меѓу локалните жители. Како што пренесуваат тамошните медиуми, редок и застрашувачки поглед предизвикал загриженост меѓу мештаните кои сомневаат дека облакок се појавил како последица на експлозија која се слиучила во еден од многубројните рудници за јаглен во областа Кузбас.

Pecurka,-foto-1

Припадниците на службите за итна интервенција се обиделе да ги смират жителите со тврдење дека станува збор за „обичен дождовен облак кој случајно се формирал во облик на печурка“.

Pecurka,-foto-2

„Не е пријавена никаква несреќа ниту пожар“, изјавиле за прес службите локалните итни служби.

Pecurka,-foto-4

Инаку, овој феномен можел да се види од различни делови од градот Кузбас.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com