HomeФЕР ПЛЕЈТенисНадал се повече од Ролан Гарос!

Надал се повече од Ролан Гарос!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се повреде од Ролан Гарос поради повреда на зглобот на раката. Надал денес повика вонредна конференција за медиумите на која го потврди повлекувањето поради повреда која го мачи веќе подолг временски период. „Веќе неколку недели имам проблем со зглобот на раката и затоа нема да можам да играм“, изјави Рафаел Надал.

„Вчера добив инекција против болки и така играв. Знам дека нема да бидам способен да го завршам турнирот во оваа состојба. Тоа е дел од животот и се надевам дека ќе можам да се вратам на Ролан Гарос уште многу пати во годините кои предстојат“, изјави Шпанецот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com