HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМу се заканил со нож и му го украл велосипедот

Му се заканил со нож и му го украл велосипедот

Скопјанец од населбата Аеродром останал без велосипедот врзан во влез на улицата Кузман Јосифовски – Питу. Тој забележал како крадецот го сече ланецот од велосипедот, а откако му рекол дека ќе повика полиција добил закана со нож. Крадецот побегнал со велосипедот, а по него трага полицијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com