HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМртов Грк пронајден пред хотел во Битола

Мртов Грк пронајден пред хотел во Битола

На паркингот во кругот на хотелот „Епинал“ во Битола, покрај паркиран автомобил „хонда“, синоќа во 20.15 часот пронајден В.Б.К. (1939) од Грција без знаци на живот. МВР информира дека увид на лице место извршила екипа од СВР-Битола.

По наредба на ЈО, над телото на починатиот ќе се врши обдукција. Засега нема информации како настанала смртта, дали по придоден или по насилен пат.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com