HomeДЕНЕШНАСветМосква: Евакуација од трговскиот центар поради дојава за бомба

Москва: Евакуација од трговскиот центар поради дојава за бомба

Речиси илјада лица биле евакуирани денес од трговскиот центар Авиапарк во северниот дел на Москва, пренесуваат руските медиуми. Извори од службите за безбедност изјавила за локалните медиуми дека бил добиен анонимен повик дека е подметната бомба во трговскиот центар. После тоа полицијата го евакуирала објектот и потрагата е во тек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com