HomeДЕНЕШНАРегионМомчиња загинаа во експлозија во Котор – Нова мафијашка пресметка

Момчиња загинаа во експлозија во Котор – Нова мафијашка пресметка

Црногорските медиуми известуваат за нов бомбашки напад во Котор во кој се загинати две момчиња откако пред куќа на еден осомничен мафијаш била фрлена експлозивна направа. Загинатите се Г.Б (28) и М.Б. (25) се од Котор и починале на лице место од силината на детонацијата. Главните сомнежи се дека станува збор за мафијашка пресметка но, не откриваат каква улога имале загинатите и кој е точниот мотив.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com