HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМомче со убод во срцето донесено на Ургентен

Момче со убод во срцето донесено на Ургентен

Дваесет и девет годишниот М.М. од Елесан, Косово вчера околу 13 часот бил донесен  од страна на непознато лице во Ургентниот центар во повреда во пределот на срцето. Oд МВР денес информираат дека М.М. имал убодна рана од остар предмет во пределот на срцето и не бил контактибилен. Од страна на доктор констатирано е  дека се работи за повреда на срцето со остар предмет, а полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com