HomeДЕНЕШНАСкопјеМногу сообраќајки за едно деноноќие, едно лице потешко повредено

Многу сообраќајки за едно деноноќие, едно лице потешко повредено

Вчерашниот ден во Скопје се случиле 12 сообраќајни несреќи во кои шест лица се повредни, а едно се стекнало со потешки телесни повреди. Сообраќајната полиција според извештајот на МВР имала доста работа бидејќи се изречени околу 70 казни на возачи за непочитување на одредената брзина, неносење појас и за возење во алкохолизирана состојба, а казнети се и петмина пешаци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com