HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМладиот рапер Винс Стејпл објави нов албум

Младиот рапер Винс Стејпл објави нов албум

Младиот рапер од Лонг Бич, Винс Стејпл, го објави новиот Еп „Prima Dona“. Во песната „Loco“ гостува пејачката Кило Киш, додека на „Prima Dona“ гостува раперот Асап Роки. Продукцијата на овој албум и се препишува на Џејмс Блејк, ди-џеј Дакс, Но И.Д, како и самиот Винс Стејплс.

Минатата година го издаде својот дебитански и доста успешен албум под назив „Summertime ’06“. Винс во повеќе наврати соработуваше и со популарната калифорнска хип-хоп група „OFWGKTA (Odd Future Wolf Gang Kill Them All)“, чиј основач е Тајлер, Креатор.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com