HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМладиот борач Амир Реџепи почина

Младиот борач Амир Реџепи почина

Вчера во Скопје, младиот и талентиран борач Амир Реџепи на само 19 годишна возраст ја загуби борбата со леукемијата. Членот на „Лирија“ кој во минатото бележеше големи успеси на татамите, овој пат не успеа да ја совлада болеста, која прерано го одвои од својата фамилија.

Тажно што згасна млад живот, само 19 години се премалку, но болеста не му дозволи на Амир да се изгради како личност и како борач.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com