HomeДЕНЕШНАПолитикаМладен Чадиковски нов Главен и одговорен уредник во телевизијата „24 Вести“

Младен Чадиковски нов Главен и одговорен уредник во телевизијата „24 Вести“

Младен Чадиковски од утре е нов Главен и одговорен уредник на 24 Вести и ќе го замени досегашниот в.д. уредник Сеад Ризвановиќ. Чадиковски на оваа позиција доаѓа од директорското место во неделникот „Фокус“ каде беше изминатите пет години. Со оваа промена се очекува „24 Вести“ да добие вистинско засилување и програмско освежување знаејќи го неговиот бекграунд како долгогодишен новинар и главен уредник во некогаш најгледаната приватна телевизија А1.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com