HomeДЕНЕШНАПолитикаМинистерството за правда обоено на денешните протести

Министерството за правда обоено на денешните протести

pravdataПо Триумфалната капија, фонтаната „Воинот на коњ“ во која вчера беше пуштен прашок за перење, а денес црвена боја, Министерството за култура, на ред дојде и Министерството за правда. Паролите „Нема правда нема мир“, „Оставка оставка“ се повторно мотото на денешните протести. И Мнистерството за правда во моментов е обоено во неколку бои во знак на револт и незадоволство од старна на демонстрантите кои протестираат против одлуката на Ѓорге Иванов.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com