HomeДЕНЕШНАПолитикаМинистерот Попоски се закити со Орден на Италија

Министерот Попоски се закити со Орден на Италија

Италијанскиот амбасадор Ернесто Масимино Белели во името на Серџо Матарела претседателот на Република Италија го одликуваше Никола Попоски министерот за надворешни работи за придонесот во унапредувањето на пријателските односи и соработката помеѓу двете земји. Попоски се закити со Орденот на sвезда на Италија – Гранд Офицер што е големо признание.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com