HomeАНТИСТРЕСШтосноМилијардерот од Snapchat ќе се жени со Миранда Кер

Милијардерот од Snapchat ќе се жени со Миранда Кер

Младиот милијардер Еван Шпигел ја најави венчавката со неговата свршеница Миранда Кер која е една од најатрактивните манекенки во изминатите години и главен „ангел“ на Викторијас сикрет.

За жал Кер свршеничкиот прстен го покажа на Instagram, а не на популарната апликација Snapchat чиј основач е токму Шпигел. Да постетиме дека тој одби 4 милијарди долари за преземање од Facebook и сега неговата компанија е проценета за 10 пати повеќе.

I said yes!!! ❤️😍❤️😍❤️

A photo posted by Miranda (@mirandakerr) on

Миранда претходно беше во брак со актерот Орландо Блум со кого има и син.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com