HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Уште еден „свеж“ летен ден

Метео: Уште еден „свеж“ летен ден

Временските прилики и во текот на денешниот ден нема да претрпат големи промени со тоа што повторно ќе биде невобичаено свежо за овој дел од годината, а ќе има за нијанса повисоки температури во однос на вчера кои во просек ќе изнесуваат максимални 30 степени. Ветерот и натаму ќе се задржи во северо-западниот регион, а потопло време може да очекуваат жителите на југо-истокот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com