HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Топло, но со подносливи температури

Метео: Топло, но со подносливи температури

Вториот ден од работната недела ќе помине во знакот на топлото време, но со подносливи температури кои во просек ќе се движат до 32 степени. Денес, не се предвидени метеоролошки нестабилности и не се очекува сонцето да биде нарушено со облаци или пак врнежи од дожд.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com