HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Топла сабота, но повторно нестабилно

Метео: Топла сабота, но повторно нестабилно

Прогнозите за почетокот на викендот со дестабилизации и грмотевици се остварија, па веќе слично време може да очекуваме и денес. Во текот на денот ќе биде доста топло со максимални 32 степени, а веќе попладне повторно има услови за влошување на временските услови со врнежи од дожд и засилен ветер, па затоа внимавајте ако сте на отворено во период.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com