HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Студено утро, попладне дожд

Метео: Студено утро, попладне дожд

Временските прилики низ целата територија на Македонија нема значително да се подобрат ниту денес со тоа што утрото ќе биде многу постудено со просечни 7 степени. До 12 часот напладне ќе дојде до мало затоплување за максимални 17 степени, но веќе неколку часа подоцна се очекуваат и првите посилни врнежи од дожд кои ќе запрат приквечер како најава за нешто потопла среда.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com