HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Стабилно и сончево по невремето

МЕТЕО: Стабилно и сончево по невремето

Синоптичарите за првиот ден од викендот предвидуваат мало стабилизирање на времето и враќање на сонцето по вчерашното невреме со обилни дождови. Денес утрото ќе започне со позитивни температури до 12 степени и да се развива до максимални 28 степени со повремено заоблачување за потоа приквечер повторно да има тенденции за враќање на облаците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com