HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Стабилизирање со малa облачност и повеќе сонце

Метео: Стабилизирање со малa облачност и повеќе сонце

Врнежите од дожд барем во последниот слободен ден од оваа седмица ќе не поштедат со тоа што ќе дојде до стабилизирање на временските услови за мала облачност, а повеќе сонце. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 33 Целзиусови степени. Во Скопје ќе има слични услови со тоа што ветерот ќе биде засилен, а максималната температура ќе достигне 27 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com