HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Сончев ден со пониски температури

Метео: Сончев ден со пониски температури

Денешниот ден ќе биде топол со просечни температури до 30-от степен, што значи дека ќе биде подносливо и нема да се соочиме со нов топлотен бран, барем не во наредните денови иако изминува втората недела од јули. Во текот на денот постојат услови и за мало заоблачување, но до дестабилизации и невреме најверојатно нема да дојде.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com