HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Сончев ден, со мали облачни периоди

МЕТЕО: Сончев ден, со мали облачни периоди

Нагорниот тренд на сончеви денови и топли услови продолжува и во новата недела, па понеделнички ќе имаме доста сончево и стабилно време со мали периоди на облачност кои нема да го расипаат „впечатокот“. Наутро температурите ќе се движат од 4 до 9 степени, со тоа што попладне најтоплите региони во Македонија ќе уживаат со пријатни температури до 25 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com