HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Сончево и топло со очекување на облаци

Метео: Сончево и топло со очекување на облаци

Денешниот ден ќе помине во претежно сончево и топло време со тоа што попладне ќе се јават првите знаци за поголема облачност во текот на четврток. Утринските температури ќе се движат од 12 до 21 степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 28 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 9. Во сабота попладне и во недела во текот на денот, претежно во западните делови, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во понеделник сè уште ќе има услови за слаб локален дожд.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com