HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Сончево и топло, со мали периоди на облачност

Метео: Сончево и топло, со мали периоди на облачност

Викендот може да започне, а тие кои ќе имаат слободно време да се одморат ќе може да уживаат во нешто потопло време со стабилно сонце во текот на целиот ден. Единствено се предвидува мала облачност попладне, но недоволна за врнежи од дожд и нестабилност. Утринските температури ќе се движат до 16 степени, додека пак максималните ќе достигнат 33 степени како републички просек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com