HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Сончево и топло по малата дестабилизација

Метео: Сончево и топло по малата дестабилизација

Како што се ближи празникот Илинден многумина веќе испланирале краток одмор за претстојниот викенд, па затоа добра вест е што временските прилики ќе бидат многу постабилни и не очекува топло време со високи температури. Денес иако ќе има мала облачност ќе има силно сонце во текот на целиот ден со максимални 35 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com