HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Сончево и топло, од среда заладување

Метео: Сончево и топло, од среда заладување

Времето денес повторно ќе биде сончево и топло проследено со мала облачност која до израз ќе дојде во наредните денови. Температурите ќе се движат од 12 до 20 степени наутро, а попладне максималната температура ќе достигне 36 степени.

Во Скопје не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 34 степени. УВ­ индексот ќе има вредност 7.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com