HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Сончево и стабилно со локална облачност

Метео: Сончево и стабилно со локална облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност повеќе на исток и на југ од земјата. Ќе дува слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 27 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 7. Во Скопје не очекува слично време со повремена облачност и температури до 26 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com